Czym są nuty zapachowe ?

perfumy
Podobnie jak nuty tworzą utwór, a różne odcienie kolorów zmieniają się w obraz, nuty zapachowe są niezbędne, aby stworzyć perfumy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy skale nutowe, które po połączeniu razem tworzą pachnące kompozycje perfum. Każdy z tych poziomów ma jednak swój pierwotny cel.

Najważniejsze nuty (głowy)

Czasami nazywane również nutami otwierającymi lub głównymi, górne nuty zapachu są na ogół najlżejsze ze wszystkich nut. Są rozpoznawane natychmiast po zastosowaniu perfum. Górne dźwięki są również pierwszymi, które bledną, biorąc pod uwagę ich lekką strukturę molekularną, ale to nie znaczy, że nie są najważniejsze.

Najważniejsze nuty zapachu to pierwsze wrażenie. Ile razy testowałeś zapach, aby od razu go wyłączyć ze swoich ulubionych? Czemu? Ponieważ najlepsze notatki nie zrobiły na Tobie trwałego wrażenia. Niezwykle ważne jest to, że górne nuty nie tylko skutecznie Cię wabią, ale również płynnie przechodzą w serce zapachu.

Najczęściej spotykane nuty zapachowe to cytrusy (cytryna, skórka pomarańczowa, bergamotka), lekkie owoce (grejpfruty, jagody) i zioła (szałwia, lawenda).

Środkowe Nuty

Notatki środkowe lub nuty serca pojawiają się, gdy górne nuty wyparują. Nuty środkowe są uważane za serce zapachu. Trwają dłużej niż najwyższe dźwięki i mają silny wpływ na nadchodzące nuty. Serce perfum jest ogólnie przyjemne i dobrze zaokrąglone. Jest to gładka kombinacja tonów kwiatowych lub owocowych; czasem naparza się przyprawami, takimi jak cynamon, gałka muszkatołowa lub kardamon.

Wspólne nutowe nutki zapachowe to geranium, róża, trawa cytrynowa, ylang ylang, lawenda, kolendra, gałka muszkatołowa, neroli i jaśmin.

Nuty bazowe

Nuty bazowe są końcowymi nutami zapachowymi, które pojawiają się, gdy górne nuty są całkowicie odparowane. Nuty bazy mieszają się z nutami serca, tworząc pełną treść zapachu, ale zazwyczaj są związane z okresem schnięcia. Zadaniem nut podstawowych jest zapewnienie trwałego wrażenia. Te często bogate nuty pozostają na skórze przez wiele godzin po rozproszeniu szczytów.

Powszechne nuty zapachowe to: drewno cedrowe, drzewo sandałowe, wanilia, ambra, paczula, mech dębowy i piżmo.

Bez kombinacji trzech poziomów nut zapach nie byłby aromatyczny. Ale razem tworzą piękne zapachy.