Giorgio Armani Code Parfum- Nadchodzi nowa era męskości

Giorgio Armani Code Parfum
To niezaprzeczalne: czarny garnitur jest o wiele bardziej atrakcyjny niż wszystkie inne ubrania. Rygorystyczny dobór surowców, ciągła dbałość o szczegóły i proste, czyste linie dodają jeszcze większej prezencji. Dlatego właśnie w rejestrze minimalistycznej i wyrafinowanej elegancji gra włoski dom Giorgio Armani. W 2004 roku postanowił dodać do tego dress code wyjątkowy zapach perfum: Amani Code Pour Homme. Prawie dwie dekady później ten kultowy zapach zostaje
unowocześniony i staje się Code Parfum.

Aby zaprojektować swój zapach, Armani zwrócił się do perfumiarza Antoine’a Maisondieu, który postawił na mocny i zmysłowy kilwater, złożony z aromatycznych i drzewnych nut. W górnym akordzie Amani Code Parfum uwalnia bardzo świeży powiew kalabryjskiej bergamotki. Mniej zielony niż zwykle, jest reprezentowany przez wyrafinowane serce, które wypełniają dwa rodzaje irysa, toskański i marokański z szałwią muszkatołową i aldehydami. Rezultatem jest bardzo elegancki, subtelny i aromatyczny zapach. W nutach bazy uwodzenie działa poprzez magię brazylijskiej fasoli tonka połączonej z cedrem z Wirginii. Zwróć też uwagę, że te wyjątkowe perfumy bardziej szanują środowisko. Jako takie faworyzują tylko składniki pochodzenia naturalnego lub ze zrównoważonych źródeł.

Nowość na rok 2022, Code Parfum ma te same charakterystyczne aromatyczno-drzewne tony co woda perfumowana, ale z mocą, która trwa i trwa. To jednak nie wszystko, czym się różni. Armani skierował swój flagowy zapach w bardziej zrównoważonym kierunku, z odpowiedzialnym pozyskiwaniem i formatem flakonu, który można uzupełniać. Ale co moim zdaniem jest najciekawszą aktualizacją? Tradycyjna i wyróżniająca się ziemistość oryginału została zastąpiona nowymi akcentami irysa, umieszczonego w środkowym akordzie serca. To nadaje kompozycji złożonego i bardzo uwodzicielskiego profilu. Będąc jednocześnie silny i słodki magnetyzuje swoją zmysłową aurą wszystkich, którzy się z nim zetkną. Pękając pod ciężarem cierpkich owoców i zmysłowych, ziemistych tonów, Armani Code Parfum urzeka mieszanką świeżych nut i przytulnego drewna.

Kompozycja otwiera się orzeźwiającą nutą bergamotki i tu marka wykorzystuje jej różnorodne rodzaje, w tym vert de bergamote, która została specjalnie dobrana, aby zintensyfikować zieloną świeżość podczas wysychania perfum. Magia Code rozwija się w sercu, gdy szałwia muszkatołowa zaczyna tworzyć dominujący ton aromatyczny; jest trochę słodki, trochę piżmowy i bardzo zielny. Następnie do gry wchodzą uderzające nuty irysa (żywica i aldehyd). Część tęczówki jest naturalna, a część jest stworzona dla Code, dzięki czemu może wnieść delikatną pudrowość i kwiatową miękkość wśród silnych, aromatycznych tonów. Linia głębi to nawiązanie do pierwowzoru, ponieważ fasola tonka i drzewo cedrowe tworzą ten natychmiast rozpoznawalny bogaty ziemisty ślad. Zainspirowany płynnymi, uwalniającymi definicjami męskości, Code Parfum Armani zachowuje charakterystyczną drzewność wody perfumowanej, jednocześnie wprowadzając warstwy złożoności. Nuty zapachowe są bardziej widoczne w perfumach, kusząc i celebrując wrażliwą stronę męskości, zachęcając użytkownika do bycia wiernym sobie.

Nie ma wątpliwości, że miłośnicy oryginalnej wody perfumowanej pokochają wersję Parfum. Jeśli jeszcze nie próbowałeś EDP, to perfumy przypadną Ci do gustu, pod warunkiem, że kochasz aromatyczne zapachy i nuty drzewne, zwłaszcza jeśli Twoje obecnie ulubione to szałwia muszkatołowa, tak widoczna w Code Parfum. Eleganckiej esencji użyczył swojej twarzy brytyjski aktor Rege-Jean Page. Podsumowując perfumy pachną podobnie do podstawowej wersji zapachu. W sumie z pozostałych dwóch aromatów w kolekcji jest bliższy Code Eau de Parfum ze względu na ich wspólne drzewne, aromatyczne tony. Nie znasz tej wody? Code Parfum Giorgio Armani to wieczorny spacer po lesie, gdzie na poszyciu lasu wyrosły piękne zioła i kwiaty. Chociaż perfumy mają w sobie ekscytującą mieszankę nut zarówno w męskich, jak i damskich dawkach, to jednak przebija w nich tradycyjnie męski charakter. Jaka jest trwałość tej kompozycji? Sprawdziłem, że po jej nałożeniu na skórę i ubranie utrzymuje się dobrze przez 8 godzin, ubrania pachniały nawet następnego dnia! Czym wyróżnia się nowy flakon Code? Dzięki eleganckiej, błyszczącej, czarnej obudowie i metalowym akcentom butelka jest ponadczasowa. Jej prostokątny kształt o miękkich krawędziach dodaje szyku, a dopełnieniem jest magnetyczna zakrętka, która znajduje się na luksusowo wyważonej butelce. Co więcej, jej fajna konstrukcja może być ponownie wykorzystana, ponieważ można ją ponownie napełnić, aby zmniejszyć ślad węglowy i odpady.