Giorgio Armani My Way zawiera w sobie eko-koncepcję marki.

Giorgio Armani My Way
Włoski dom mody Giorgio Armani wprowadził w ubiegłym roku na rynek perfumeryjny My Way, jasny zapachu białych kwiatów, który ma na celu ukazanie pewnej kobiecości i został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.

My Way niesie mocny i jednoznaczny komunikat – postanowienie podążania własną ścieżką. Więcej niż nazwa, zapach odzwierciedla, w jaki sposób podróże życiowe, czy to geograficzne, czy emocjonalne, kształtują charakter, formułowany przez ludzi i momenty napotkane po drodze. Ujmując ducha ciekawości i więzi, przekłada się w swoim etosie „Jestem tym, czym żyję” – mówi Giorgio Armani.

Flakony perfum są znane z tego, że są bardziej luksusowe i dekoracyjne niż praktyczne i ekologiczne, ale to szybko się zmienia dzięki markom, które są zaangażowane w tworzenie opakowań wielokrotnego użytku – jak widać w nowo wydanym zapachu Giorgio Armani My Way. Podobno same perfumy, stworzone przez dwójkę znanych nosów, Carlosa Benaima i Bruno Jovanovica, są wytwarzane ze składników pozyskiwanych w zrównoważony sposób i pakowane w pojemnik, który nadaje się do recyklingu, wielokrotnego napełniania oraz dla zachowania eko ciągłości wykonany z materiałów pochodzących również z recyklingu.

Dzięki połączeniu tych wysiłków i zachowaniu 650 hektarów lasów deszczowych Madagaskaru My Way osiąga neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Kierując się najnowszym 5-letnim planem działania, marka Armani deklaruje również ze swojej strony udział w dalszym ograniczaniu śladu węglowego o dodatkowe 25% i osiągnięcia neutralności węglowej dla wszystkich swoich produktów do 2025 roku.

My Way Armani to wspaniały kwiatowy zapach o wyjątkowej naturalności, bardzo zgodny z dzisiejszym sposobem myślenia. Nowy, ogromny i wspaniały bukiet kwiatowy. Carlos Benaim i Bruno Jovanovic próbują ponownie odwiedzić kwiatowe wzory w stylu Armaniego. Mocny, odważny i elegancki. Esencja zbudowana jest wokół trzech filarów: włoskiej świeżości, jasnej kwiatowości i nowoczesnej drzewności. Wszystkie składniki odzwierciedlają ducha domu w ich wysokiej jakości, wyrafinowaniu i nowoczesności.

Ten kwiatowy aromat dla niej to połączenie świadomie pozyskiwanych składników. Bergamotka spotyka kwiat pomarańczy z Egiptu w świetlistym, musującym początku. Wzmocniony, jasny kwiatowy bukiet tuberozy i jaśminu z Indii tworzą bijące serce tego fascynującego zapachu. Wreszcie, wibrujące drzewo cedrowe z Wirginii miesza się ze zmysłową wanilią z Madagaskaru i kojącym białym piżmem, które sygnują kompozycję.

Kształt flakonu i korka, przypominający „mundur” z kolekcji Armani Prive, może świadczyć o tym, że My Way stanowi swoiste ogniwo w kolekcji luksusowej, wskazując na coś bardziej niezwykłego i specjalistycznego. Co wydaje się być prawdą. Flakon przeznaczony dla tego zapachu to talizman, który zawiera w sobie wszystkie ważne spotkania.

Wyrafinowany niebieski korek ze złotym gradientem tworzy metaforę świata. Niebieski kamień ucieleśnia kolor Ziemi, uniwersalną barwę, która jednoczy nas wszystkich i łączy ze sobą i z naszą planetą, otoczony złotym pierścieniem, symbolem wyjątkowej ścieżki, którą rozświetla każde spotkanie po drodze. Złoty pierścionek z silną sygnaturą marki. Luksusowa niebieska tkanina to oda do kultowego świata mody Armaniego. Każdy format My Way jest przeznaczony do odkręcania i ponownego napełniania wdomu tym samym flakonem. Wkład My Way to 150 ml butelka sprzedawana w pudełku (bez celofanu!).

Twarzą perfum jest amerykańska aktorka Adria Arjona, pochodzenia gwatemalsko-portorykańskiego, która łączy wyjątkową sympatię ze swoją filozofią, z jej osobowością i życiorysem charakteryzującym się otwartością na nowe doświadczenia i związki z innymi. Poza rolą w My Way, dołącza również do marki jako twarz w linii do makijażu. Adria zagra też w Morbius, długo oczekiwanym filmie Marvela, którego premiera ma się odbyć w 2021 roku. Włoski dom mody opisuje Arjonę jako „podróżnika, młodą kobietę dnia dzisiejszego; inteligentną, ciekawą świata, wolną od uprzedzeń, niezależną i zdolną do skarbu każdego życiowego doświadczenia. Jest obywatelką świata”.