Mieszkając w budynkach wielomieszkaniowych marzymy o ciszy i spokoju.
Gumowe maty izolacyjne mogą nam to zapewnić. Jakie jeszcze zastosowanie w budownictwie mają gumowe maty izolacyjne?
Gumowe maty izolacyjne produkowane są w nowoczesnej technologii łączenia cząstek granulatu gumowego. Dzięki nowoczesnej technologii wykonania są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia. Można je szybko i w łatwy sposób zamontować. Jakie jeszcze cechy mają gumowe maty izolacyjne?
Hydroizolacja budynków
Gumowe maty izolacyjne mają doskonałe właściwości hydroizolacyjne. Idealnie nadają się do ochrony budynku przed zawilgoceniem. Dzięki dużej elastyczności nie pękają podczas instalacji oraz bez problemu łączą się w duże elementy.
Izolacja akustyczna i wibracyjna
Dzięki swojej strukturze gumowe maty izolacyjne posiadają właściwości wibroizolacyjne. Chronią przed hałasem. Zapewniają ciszę, spokój i intymność. Dają możliwość życia w zgodzie z sąsiadami z niższych pieter.
Stanowią również izolacje akustyczną od dźwięków uderzeniowych. Sprawdzają się w przypadku podłóg drewnianych, winylowych, pcv, paneli, czy wykładzin oraz dywanów.
Dzięki właściwościom wibroizolacyjnym chętnie wykorzystywane są w domach, budynkach wielorodzinnych, ale także w budynkach specjalistycznych takich jak opery, sale koncertowe, czy sale konferencyjne, instytucje badawcze, czy laboratoria. Sprawdzają się również w hotelach, obiektach biurowych, placówkach służby zdrowia, czy placówkach edukacyjnych.
Izolacja akustyczna ścian działowych oraz ścian mobilnych
Gumowe maty izolacyjne używane są również do wygłuszania ścian działowych. Chronią przed hałasem zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i miejscu pracy, gdzie cisza jest podstawą wydajności i higieny pracy.
Gumowe maty izolacyjne mają wiele zastosowań. Przede wszystkim chronią nas przed hałasem i wilgocią. Dzięki czemu podnoszą komfort naszego codziennego funkcjonowania. Wydaje się, że ich funkcjonalność wręcz nakazują ich użycie w budownictwie.