Helmut Lang Cuiron pour Homme- Minimalistyczna Skóra

perfumy
Głównym wątkiem tego wpisu będzie „właściwy zapach, zły czas ”. Są to komunikaty, które próbowały prowadzić szarżę tylko po to, aby rozejrzeć się i zobaczyć, że nikt za nimi nie podąża. Kiedy smaki nadrabiają zaległości, te zapachy są już dawno zapomniane. W przypadku Helmut Lang Cuiron pour Homme myślę, że jeśli właściciel marki nie zdecydował się odrzucić całej swojej kariery modowej w 2005 roku, mógł przetrwać, dopóki perfumiści nie dopadli go.

Helmut Lang był jednym z najbardziej wpływowych projektantów mody od 1988 roku do przejścia na emeryturę w 2005 roku. W połowie dekady „chciwość jest dobra” projektował modę, która została okrojona. Był jednym z kreatorów stojącym na czele neomodernistów. Jego moda była prostymi kawałkami dopasowanymi do krawędzi skalpela. Dobrze obrazowała to kolekcja na jesień 1996 z rozkładówki w Vogue z tego samego roku. Jego moda wyróżniała się, ponieważ była reakcją na nadmiar wszędzie indziej. W 1999 roku markę nabyła Prada i zaczęła rozszerzać ofertę pod imprimatur Helmut Lang. W ramach umowy z Pradą, Proctor & Gamble zamierzał współpracować z Langiem w ramach kolekcji zapachów. Pierwsze dwa wydania w 2000 roku to para Eau de Cologne i Eau de Parfum autorstwa perfumiarza Maurice’a Roucela. Dwa lata później wypuszczono Cuiron pour Homme. Wszystkie trzy zapachy były dobrym przykładem wielkiego estetyka Langa i były opływowymi, ostro skrojonymi perfumami. Cuiron pour Homme wyróżniał się tym, że była to skóra zupełnie inna niż skóry obecne na rynku.

Na początku lat 2000 skóra w zapachu przypominała mocne, obciążone smołą brzozową elektrownie. Perfumiarz Francoise Caron poszedłby w zupełnie innym kierunku. Kiedy przeczytałem informację prasową dla Cuiron, opisała ona skórę w trzech różnych fazach; skóra płynna, skóra zmysłowa i skóra szlachetna. To, co zrobiła Madame Caron, to użycie mieszanki syntetyków do stworzenia postmodernistycznego skórzanego akordu. Przypomina mi te chromowane krzesła na konstrukcji z rurek, z dużymi skórzanymi poduszkami. Skóra Caron była jak lakierowana skóra świeżo z taśmy produkcyjnej. Aby nie było to nie do zniesienia, musiała użyć sprytnego zestawu uzupełniających się nut, by skóra była lekka. W górnej części mandarynka zapewnia soczyste cytrusy. Nutami serca są różowy pieprz, który podkreśla sztuczność akordu skóry, Iso E Super i drewno kaszmirowe. One również dodają również syntetycznego klimatu dzięki surowej drzewności. Baza wykorzystuje tytoń i olibanum, aby dodać skórze słodyczy i spróbować sprawić, by syntetyczny akord wydawał się naturalny.

Cuiron pour Homme to według mnie jeden z najwspanialszych skórzanych zapachów w historii. Pani Caron uchwyciła wszystko, czego Lang bronił w tym czasie w modzie i przekształcił ją w prawdziwe arcydzieło. W 2005 roku Lang rozstał się z Pradą i wycofał się z mody. Prada szybko wyprzedała markę, a Proctor & Gamble przestał produkować perfumy. Trzy lata po wydaniu produkcja zapachu została przerwana. To jedne z tych perfum, które wydają się mieć regularne pogłoski o swoim zmartwychwstaniu. Chciałbym zobaczyć je ponownie, ponieważ myślę, że to perfumy, których czas w końcu nadszedł.