Maison Francis Kurkdjian- Pluriel dla niej i dla niego

perfumy
Francis Kurkdjian jest jednym z elitarnych obecnie działających perfumiarzy. Nadal bierze briefy od wielu bardziej popularnych marek, ale jego najlepszą pracą jest jego własna linia, Maison Francis Kurkdjian. Francis to odświeżająca osobowość uśmiechająca się do tych z nas, którzy tak poważnie traktują perfumy, jak ja. Porównał perfumy ze swojej kolekcji Maison do elementów olfaktorycznej garderoby.

Aqua Universalis to t-shirt, a Absolute pour le Soir to para skórzanych spodni. Jego pomysłem jest to, że jeden nosisz na co dzień, a drugi pojawia się tylko od czasu do czasu. Ostatnie dwa wydania mają na celu uzupełnić damską i męską garderobę i nazywają się Pluriel For Her i Pluriel For Him. Jeśli dobrze rozumiem, mają to być wszechstronne elementy wirtualnej kolekcji małej czarnej i eleganckiej granatowej marynarki.

To, co Kurkdjian tu robi, jak wiele razy w przeszłości, to praca z bardzo klasyczną architekturą perfum, ale aktualizuje ją i przekształca w nowy klasyk. Obie wersje Pluriel mają idealnie klasyczny spód, ponieważ zapach dla kobiet to szypr, a dla mężczyzn to fougere. Te formy są wyraźnie obecne, ale w wypadku damskiej Pluriel perfumiarz okrywa ją delikatnym kwiatowym woalem. Dla męskiego wariantu wybiera naprawdę fantastyczny skórzany akord, który przekształca fougere w coś wyjątkowego.

Pluriel For Her niesie w sobie piękną kruchość, mimo że jest obciążony niektórymi z moich ulubionych nut kwiatowych. Prawdę mówiąc, kiedy czytałem listę nut przed jej wypróbowaniem, trudno mi było wywnioskować, jak to wszystko się zrównoważy. Nie musiałem się martwić, ponieważ Monsieur Kurkdjian umieścił każdy kwiatek tak dokładnie, jak robi to Calder, aby jego telefony komórkowe osiągnęły idealną pozycję i odstępy. Otwarcie to miękkość kwiatu pomarańczy skontrastowana z chłodem fiołka. Muguet łączy te dwie nuty i przenosi je do serca, mieszając je z irysem, jaśminem i różą. Czytasz wszystkie te nuty i oczekujesz ciężkiej, zawiesistej esencji. A Kurkdjian dostarcza stonowaną, lekko pudrową kwiatowość, która kończy się na bazie paczuli i wetywerii. Zapewnia szyprowy podkład pod kwiaty. Damski Pluriel naprawdę jest tak wszechstronny jak mała czarna sukienka, która może funkcjonować od biura, przez przyjęcie koktajlowe, po formalny romans.

Pluriel For Him jest jeszcze lepszy, ponieważ jego lista nut zawiera samą prostotę: absolut lawendy, cedr, skórę, paczulę i wetywerię. Na pewno wąchałeś tę mieszankę składników w wielu innych perfumach, ale nigdy jej nie poczułeś, tak jak w męskim Pluriel. Lawenda jest często tak bardzo czyszczona w perfumach, że staje się mdła. Lawenda, która rośnie w moim ogrodzie to cudowne połączenie składników ziołowych i drzewnych pod słodkim kwiatowym tłem. Lawendowy absolut, którego używa tutaj Kurkdjian, pachnie bardziej jak świeża lawenda za moimi drzwiami, a mniej jak odświeżacz powietrza. Użyty absolut lawendy jest tak pełen niuansów i tekstury, że perfumiarz pozwala mu na samodzielne zachowanie wczesnego rozwoju. Bardzo czysty i suchy cedr w końcu pojawia się, aby uchwycić drzewne aspekty, ale staje się równorzędnym partnerem dla absolutu lawendy. Dzięki temu wydaje się po prostu bardziej drzewny. Skórzany akord jest następny i jest pięknie ułożony. Nie staje się zbyt hałaśliwy, ani nie staje się słabą sugestią czegoś zwierzęcego. Akordem, jaki moduje tutaj Kurkdjian, jest dobrze używana i utrzymana skóra, mocna, ale nie za mocna. Męski Pluriel kończy się również paczulą i wetywerią, ale tym razem balans jest bardziej wetyweryjny. Ponownie podejmuje drzewny motyw przewijający się przez cały czas. Ma to również tę samą wszechstronność, co damski Pluriel. Wersja dla kobiet ma 6-8 godzin trwałości i skromną projekcję, natomiast męska ma 10-12 godzin życia i przeciętną projekcję.

W materiałach prasowych Francis Kurkdjian mówi, że te dwa Pluriele powinny być postrzegane jako lustrzane odbicia, a zwłaszcza w podstawie jest w tym trochę prawdy. Widzę ich bardziej jako brata i siostrę, niezaprzeczalnie dzielących pewne genetyczne podobieństwo, ale równie niezaprzeczalnie każdy z nich jest wierny swojej własnej estetyce. Bardzo lubię je obie, ale męski Pluriel naprawdę mnie powalił, ponieważ miło było spędzić z nim trochę czasu. Jest to jedna z najlepszych z całej kolekcji Maison Francis Kurkdjian.