MALOWANIE BRWI W DOMU KROK PO KROK

kosmetyki
Brwi były, są i będą uważane za najważniejszą część naszej fizjonomii. Moda i sposób ich stylizacji zmieniały się na przestrzeni lat.

Od bardzo cienkich brwi rysowanych ołówkiem po brwi, które wyglądają jak najbardziej naturalnie. Magicznie podkreślają urok oczu i dodają wyrazu twarzy.

Niestety nie każdy z nas ma piękne, gęste brwi od Matki Natury, więc musimy je wyregulować. Wydaje nam się, że wszyscy chcemy zaoszczędzić te kilka minut, które każdego ranka spędzamy przed lustrem na konturowaniu brwi. Oczywiście możemy wybrać pójście do salonu, aby pomalować sobie brwi, ale dlaczego nie nauczyć się malować je samodzielnie w domu, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Zapewniamy, że to wcale nie jest trudne! Cały proces trwa kilka minut, a dzięki produktom Refectocil proces ten będzie znacznie łatwiejszy.

Jak pomalować brwi w domu, aby efekt był doskonały? W tym artykule doradzimy, jak postępować krok po kroku.

Będziesz potrzebować:
Farba Refectocil:
Jeśli nie wiesz, który odcień najbardziej Ci odpowiada, możesz kupić dwie, jedną jaśniejszą i jedną ciemniejszą, które później zmieszasz.
Utleniacz:
Możesz wybrać konsystencję płynną lub kremową, ale uważaj, aby każdy rodzaj utleniacza był używany w innej ilości.
Pędzel:
Możesz użyć klasycznego pędzla do brwi, jeśli masz go w domu lub możesz kupić zestaw do malowania brwi, który będzie bardzo pomocny. Zestaw zawiera dwa pędzle i dwa pojemniki.
Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie tego zrobić i że nie będziesz w stanie nałożyć farby tak dokładnie, jak w salonie, zalecamy zakup płynu do usuwania farby, który będzie bardzo pomocny, szczególnie przy początek. Aby wyczyścić niechciane włoski wokół brwi, możesz użyć pasków do depilacji Refectocil.

KROK 1: PRZYGOTOWANIE

Najpierw usuń makijaż i dokładnie oczyść okolice brwi, aby powierzchnia była idealnie czysta. Następnie przygotuj pojemnik, farbę , roztwór utleniający i pędzel z zestawu do nakładania farby. Pamiętaj, aby mieć pod ręką kilka wacików i pałeczek na wypadek konieczności dopracowania kształtu brwi.

Dodaj około 2 cm farby i około 10 kropli płynnego utleniacza lub 15-20 kropli do pojemnika, jeśli używasz kremu. Użyj patyczka dołączonego do farby, aby dobrze wymieszać zawartość.

KROK 2: APLIKUJ FARBY

Nałożyć farbę na czystych brwi. Nakładaj równomiernie na całej powierzchni brwi, a następnie w razie potrzeby dopracuj ich kształt za pomocą wacika. Nie maluj brwi zbyt ciemno, aby w pierwszych dniach nie wyglądały zbyt mocno. Aby uzyskać najbardziej harmonijny efekt, brwi muszą pasować do kształtu twarzy, dlatego uważaj na wybrany kształt.

Jeśli malujesz brwi po raz pierwszy w domu, nie zostawiaj farby na brwiach dłużej niż 5 minut, aby sprawdzić, jak odpowiada Ci kolor i jak dobrze przylega do brwi. Jeśli jednak naprawdę chcesz, aby farba była bardziej intensywna, pozostaw ją na około 10 minut.

Uwaga: Jeśli zwykle używasz kremów samoopalających, unikaj ich nakładania przed i bezpośrednio po malowaniu, ponieważ zapobiegnie to uzyskaniu dziwnego koloru brwi.

KROK 3 – WYNIK KOŃCOWY

Po wyczerpaniu farby czas zobaczyć efekt końcowy. Zwilż wacik i wytrzyj brwi od środka na zewnątrz. Nie pocieraj niepotrzebnie brwi, używaj lekkich ruchów. Dopóki usuniesz farbę, uważaj, aby mieć zamknięte oczy. Na koniec sprawdź, czy kolor dobrze się przyjął i czy intensywność koloru jest taka, jak chcesz. Jesteśmy pewni, że następnym razem poradzisz sobie bardzo dobrze. Za pomocą farby możesz mieć cały czas podkreślone brwi i nie będziesz już musiała ich podkreślać za pomocą cienia lub ołówka za każdym razem, gdy wychodzisz z domu.
W końcu, jeśli chcesz, możesz użyć żelu do brwi, który ma za zadanie utrwalać włoski przez cały dzień.