Mozilla rezygnuje z przeglądarki VR

przeglądarka
Mozilla ogłosiła, że ​​Firefox Reality, przeglądarka internetowa oparta na rzeczywistości wirtualnej, wydana w 2018 roku, niedługo zostanie wycofana. Według firmy wersja przeglądarkowa będzie działać pod nazwą Wolvic, czyli nowy produkt firmy Igalia. Nowa przeglądarka zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu, a aplikacja Firefox Reality firmy Mozilla trafi do sklepów mniej więcej w tym samym czasie.

Mozilla

Firefox Reality to przeglądarka przeznaczona do udostępniania Internetu w środowisku VR. Na przykład użytkownik Oculus może używać przeglądarki Firefox Reality do przeglądania sieci podczas noszenia gogli VR. Przeglądarka jest wyposażona w solidne funkcje, w tym wyszukiwanie głosowe i obsługę wideo 360 stopni. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest świetnym narzędziem dla entuzjastów VR, ale nie będzie już w portfolio oprogramowania Mozilli.

Czego powinni oczekiwać użytkownicy

Według Mozilli, technologia stojąca za Firefox Reality została przeniesiona do Igalii, która jest określana jako „firma konsultingowa open source”. Zespół niedawno wprowadził Wolvic, nową przeglądarkę, która, jak twierdzi Igalia, skupi się na „przeniesieniu rzeczywistości Firefoksa do przodu”. Mozilla twierdzi, że

Wolvic jest oparty na kodzie źródłowym Firefox Reality. Igalia ujawniła kilka dodatkowych szczegółów, w tym oświadczenie, że „zdobyli częściowe finansowanie w ciągu następnych dwóch lat” – chociaż, jak zauważa, zespół wciąż ma nadzieję na znalezienie nowych partnerów.

Igalia twierdzi, że początkowo skupi się na samodzielnych systemach VR i systemach „rzeczywistości rozszerzonej” opartych na AOSP, w tym popularnych produktach, takich jak HTC Vive Focus i Oculus. Jednak w przyszłości zamierza również współpracować z największymi firmami na rynku, aby wprowadzić Wolvic na ich odpowiednie platformy, o czym wspominają Lenovo i Qualcomm.

Według Igalii, Wolvic pojawi się w przyszłym tygodniu „nadal w fazie beta”, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą od czasu do czasu napotkać błędy. Tymczasem Firefox Reality zostanie usunięty ze sklepów z aplikacjami „w ciągu najbliższych kilku tygodni”.