Piękne i kobiece zapachy: Lancome Idole Nectar i Jasmins Marzipan

Lancome Idole Nectar
Lancome Idole Eau de Parfum Nectar to zapach inspirowany przyszłością dla wszystkich kobiet planujących nowy kurs na jutro. Od momentu powstania w 2019 roku, Idole czerpie inspirację od inicjatorów i shakerów, którzy zmieniają naturę współczesnego społeczeństwa, aby przepisać zasady perfumerii. Mocno zakorzeniony w swoich czasach, celebruje nową wizję sukcesu, wspieraną przez dzisiejsze liderki. Kierując się tym potężnym sposobem myślenia, postawił sobie za zadanie nadążanie za nieodpartym pędem kobiet, które kształtują świat jutra.

W 2022 roku francuski dom pisze nowy rozdział w przygodzie Idole, tworząc zapach, który łączy zaangażowanie w zrównoważony rozwój z najgłębszymi aspiracjami naszych czasów. Róża i wanilia zawarte w Lancome Idole Nectar są pozyskiwane w sposób zrównoważony, dzięki czemu proekologiczna wizja piękna marki trafia w samo serce perfum. Ta wspaniała kobieca kreacja jest czymś więcej niż zapachem oddającym silne przekonania, które Lancome podtrzymuje i dzieli z dzisiejszymi kobietami. Konkretny wysiłek, aby skierować świat we właściwym kierunku. Wytyczając drogę odważną kreatywnością i zaangażowaniem, zachęca wszystkie kobiety do oddania strzału. Lepsza ja, lepszy świat.

Nowa generacja uzależnień

Witamy w erze zapachów neogourmand! Skomponowana przez trio perfumiarzy stojących za oryginalną wodą perfumowaną – Shyamala Maisondieu, Nadege Le Garlantezec i Adriana Medina – Lancome Idole Nectar Eau De Parfum reinterpretuje jej zapach zaskakującym akordem popcornu. Chrupiąca konsystencja z akcentami płatków śniadaniowych i karmelu… Ta niesamowicie kreatywna nuta zrywa z tradycyjnymi kodami perfum gourmand, kontynuując innowację zapoczątkowaną przez pierwowzór, o krok przed swoim czasem. Albo gdy uzależnienie łączy się z rewolucją. Kierując się wizją nowej pachnącej rozkoszy, Idole Nectar poszerza pole możliwości olfaktorycznych, aby wprawić ciało i umysł w ruch. Zapach inspirowany przyszłością dla wszystkich kobiet planujących nowy kurs na jutro.

Zaangażowanie w sercu składników

Pomyślany od samego początku jako zapach wzmocnienia dla społeczności kobiet zdeterminowanych, by iść dalej razem, Idole zawiera zobowiązania Lancome. Przekonana, że ​​możemy przesuwać granice perfumerii, jeden składnik po drugim, marka czyni dalsze postępy w swoim zaangażowaniu w przejrzystość i identyfikowalność komponentów użytych w swoich formułach. W ramach programu L’Oreal opartego na zrównoważonym i etycznym pozyskiwaniu, ​​stworzonego, aby wzmocnić siłę grupy w kierunku większej integracji społecznej, Lancome korzysta z surowców, dostosowanych do swoich zapachów, pozyskiwanych od zrównoważonych dostawców lub będących w trakcie certyfikacji przez niezależne organy. Nieustannie dążąc do doskonalenia swoich praktyk i standardów swoich partnerów, poprzez systematyczną promocję dostawców, którzy wywierają pozytywny wpływ na społeczeństwo, gospodarkę i środowisko, francuski House of Beauty przyczynia się do rozwoju praktyk w branży perfumeryjnej. Podejście w pełni zgodne z mantrą Idole Eau De Parfum Nectar: lepsza ja, lepszy świat lub
ulepszaj siebie, aby uczynić świat lepszym miejscem…

Maison Lancome Jasmins Marzipan

Wydany w 2016 roku i skomponowany przez perfumiarza Dominique’a Ropiona, Jasmins Marzipane jest częścią ekstrawaganckiej i ekskluzywnej linii Maison Lancome. Butelki są super ładne, a kompozycje skupiają się na głównej nucie otoczonej innymi jako uzupełnienie lub kontrast. Powiedzenie, że Jasmins skupia się wokół jaśminu, byłoby prawdopodobnie niedopowiedzeniem. Jeśli nie lubisz jaśminu, to możesz z góry dać sobie z spokój, ponieważ ten zapach jest tak jaśminowy, jak to tylko możliwe. Jeśli jednak lubisz ten mocny biały kwiat, może to być dla Ciebie prawdziwe marzenie!

Już od pierwszego sprayu te perfumy to jaśminowa eksplozja, choć nie do końca w nuklearnym, zuchwałym stylu Mugler Alien, ale też nie w uprzejmej akwareli Chanel Gabrielle. Jest to naturalnie pachnący, lekko wchodzący w wysokie tony i bogaty jaśmin. Ujmując to ponownie w zapachowy degrade, nie tak czysty i gładki jak Dior J’Adore, ani tak indoliczny/ziemisty jak Hermes 24 Faubourg. Zapach, który otrzymuję, nie jest żywym pełnym krzewem jaśminu kwitnącego w ogrodzie (z liśćmi, ziemią itp.)… ale daje wyraźne, jasne wrażenie płatków jaśminu. A część marcepanowa? Cóż, nuta marcepanu jest zauważalna, ale daleka od konkurowania z jaśminem o światło reflektorów. Pomimo swojej nazwy, nie jest to kompozycja w stylu gourmandowym, a ten całkowicie kwiatowy (cały jaśminowy!) bukiet zawiera delikatną nutę orzechowego, waniliowego marcepanu. Baza jest również stosunkowo nieśmiała, a kompozycję dopełnia rozmyty akcent drewna kaszmirowego.

Projekt flakonu jak i zawarta w nim esencja przywołują wrażenie jasnożółtego koloru i hojną garść kwiatów jaśminu. Trochę przypomina mi wspomniany powyżej Alien Muglera i Christian Dior Pure Poison. Najlepszy sezon i okazja do noszenia to wiosna lub odważny letni wieczór. Ponieważ nie jestem wielką fanką jaśminu, nie czułam szczególnej pokusy, aby kupić dość drogie i ładne prawie jednokolorowe jaśminowo-marcepanowe perfumy. Mimo to jest to czysto osobiste upodobanie i łatwo mogę sobie wyobrazić, jak upadnie miłośnik jaśminu zakochany w tym zapachu, który podkreśla swoją główną nutę śmiałością, a jednocześnie romantyczną stroną. To trochę za głośny i ostry kwiatowy aromat jak na mój gust, ale żeby być uczciwym, prawie wszystkie jaśminy takie są. Jeśli kochasz ten kwiat, szczególnie w intensywnym, świeżym, skoncentrowanym na płatkach stylu, może to być bardzo warte przetestowania. Wcale nie w moim stylu, ale ładnie zrobiony. Już bardziej, a właściwie to bardzo podoba mi się Lancome Idole Nectar.