Pierwszy znak inteligentnego życia poza ziemią

UFO
Abraham (Avi) Loeb to Frank B. Baird, Jr., profesor nauk ścisłych na Uniwersytecie Harvarda, przewodniczący Harvard Department of Astronomy, założyciel i dyrektor Harvard’s Black Hole Initiative oraz dyrektor Instytutu Teorii i Obliczeń (ITC) w ramach Centrum Astrofizyki Harvard-Smithsonian.

Przewodniczy także Komitetowi Doradczemu Breakthrough Starshot Initiative, pełni funkcję dyrektora teorii nauki we wszystkich inicjatywach Fundacji Breakthrough Prize, a także jest przewodniczącym Rady ds. Fizyki i Astronomii National Academies. Autor czterech książek i ponad 700 artykułów naukowych jest wybieranym członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk, Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego i Międzynarodowej Akademii Astronautyki.

A teraz czołowy profesor astronomii z Harvardu, Avi Loeb, przedstawia w swojej książce „Pozaziemskie: pierwszy znak inteligentnego życia poza Ziemią” swoją kontrowersyjną teorię, że nasz Układ Słoneczny został niedawno odwiedzony przez zaawansowaną obcą technologię z odległej gwiazdy. Powiedział, że obiekt, nazwany przez NASA 1I/2017 U1 'Oumuamua’, nie był zjawiskiem naturalnym, ale śmieciem kosmicznym wysłanym do nas przez kosmitów z innej galaktyki. 1I/2017 U1 „Oumuamua” był pierwszym znanym międzygwiezdnym obiektem, który odwiedził nasz Układ Słoneczny, odkrytym 19 października 2017 r. przez teleskop Pan-STARRS1 Uniwersytetu Hawajskiego, finansowany przez program NASA Near-Earth Object Observations (NEOO). Program odnajduje i śledzi asteroidy i komety w sąsiedztwie Ziemi.

fantasy UFO

Oumuamua została pierwotnie sklasyfikowana jako kometa, jednak obserwacje nie wykazały żadnych oznak aktywności kometarnej po tym, jak przeleciała obok Słońca 9 września 2017 r. z zawrotną prędkością 196 000 mil na godzinę (87,3 km na sekundę), zgodnie z informacjami dostępnymi na systemie solarnym NASA. Odkrycia mówią, że obiekt kosmiczny wędrował przez Galaktykę Drogi Mlecznej, niezwiązany z żadnym układem gwiezdnym, przez setki milionów lat przed przypadkowym spotkaniem z naszym układem gwiezdnym.

W grudniu 2017 r. Loeb przytoczył niezwykle wydłużony kształt Oumuamua jako jeden z powodów, dla których Teleskop Green
Bank w Zachodniej Wirginii nasłuchiwał z niego emisji radiowych, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś nieoczekiwane oznaki, że może to być „sztuczne pochodzenie”, chociaż wcześniejsze ograniczone obserwacje innych radioteleskopów, takich jak Allen Telescope Array Instytutu SETI, nie przyniosły takich wyników. 13 grudnia 2017 r. Teleskop Green Bank obserwował asteroidę przez sześć godzin. Nie wykryto żadnych sygnałów radiowych z Oumuamua.

26 października 2018 r. Loeb i jego doktor Shmuel Bialy przedstawili artykuł badający możliwość, że obiekt międzygwiezdny Oumuamua może być sztucznym długim/cienkim żaglem słonecznym, przyspieszanym przez ciśnienie promieniowania słonecznego, aby pomóc wyjaśnić niegrawitacyjne przyspieszenie obiektu. Inni naukowcy stwierdzili, że dostępne dowody są niewystarczające do rozważenia takiej przesłanki i że spadający żagiel słoneczny nie byłby w stanie przyspieszyć. W odpowiedzi Loeb napisał artykuł szczegółowo opisujący sześć anomalnych właściwości Oumuamua, które czynią go niezwykłym, w przeciwieństwie do komet czy asteroid widzianych wcześniej.

7 listopada 2018 r. Loeb i jego student z Harvard College, Amir Siraj, zaproponowali poszukiwanie obiektów podobnych do Oumuamua, które mogą zostać uwięzione w Układzie Słonecznym z powodu utraty energii orbitalnej w wyniku bliskiego spotkania z Jowiszem. Zidentyfikowali 4 kandydatów na uwięzione obiekty międzygwiezdne, które mogłyby być odwiedzane przez dedykowane misje. Autorzy wskazali, że przyszłe przeglądy nieba, takie jak Vera C. Rubin Observatory, wcześniej określane jako Large Synoptic Survey Telescope (LSST), powinny znaleźć znacznie więcej.

W publicznych wywiadach i prywatnych rozmowach z reporterami i kolegami akademickimi Loeb coraz wyraźniej wypowiada się na temat możliwości udowodnienia istnienia obcego życia. 16 kwietnia 2019 r. poinformował o odkryciu pierwszego meteoru pochodzenia międzygwiezdnego. Odkrycie to otwiera nową ścieżkę badania składu i natury obiektów międzygwiezdnych.

„Pozaziemskie: pierwszy znak inteligentnego życia poza Ziemią” opisuje wykrycie Oumuamua, pierwszego znanego obiektu międzygwiezdnego przechodzącego przez nasz Układ Słoneczny. W „Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth” Loeb zabiera czytelników w ekscytującą historię o pierwszym międzygwiezdnym gościu, który zostanie zauważony w naszym Układzie Słonecznym. Przedstawia swoją kontrowersyjną teorię i jej głębokie implikacje: dla nauki, religii, przyszłości naszego gatunku i naszej planety. Niesamowita podróż przez najdalsze zakątki nauki, czasoprzestrzeni i ludzkiej wyobraźni. Zachęca czytelników do dążenia do gwiazd – i do krytycznego myślenia o tym, co tam jest, bez względu na to, jak dziwnie się to wydaje. Musisz to przeczytać!