Ponadczasowe zapachy perfumy

Christian Dior Miss Dior
Jak kiedyś powiedziała Helen Keller, perfumy to potężne czarownice, które niosą nas tysiące mil i przez wszystkie lata, które przeżyliśmy. Zapach jest delikatny i delikatnie wybuchowy, przywołując na myśl wybuchy pamięci i wywołując silne obrazy i emocje.

Niektóre perfumy mają zdolność uwalniania swoich nostalgicznych wspomnień i emocji. Wróćmy do wiatru i czasu. Kiedy dotkniesz nadgarstka, stanie się on częścią nas i wspomnieniem wszystkich, których znamy. Takie są cechy klasycznej perfumerii. Mają ponadczasowy urok i są oddzielone od kaprysów trendów. Zawsze są harmonijnie piękne.

Dzisiaj, przy konsumowanych perfumach i ponad 1000 nowych zapachów wydawanych każdego roku, łatwo jest zagubić się w najnowszych trendach celebrytów.

Dlatego klasyczne perfumy to wybór wielu osób. Jest zamieszanie, więc może to być droga do perfum vintage. Stworzone przez mistrzów perfumerii zapachy te przetrwały próbę czasu. Były bestsellerami swoich czasów i nadal są w jakiś sposób dystrybuowane do dnia dzisiejszego.

Oto kilka klasyków do wyboru.

1. L’Air du Temps – Nina Rich (1948)

L’Air du Temps Niny Rich, francuskie wyrażenie oznaczające „powietrze czasów”, wyraża uczucie wyzwolenia natychmiast po poniedziałku wojny światowej. Szklany gołąb, który tworzy korek, jest symbolem pokoju.

L’Air du Temps dodaje aromatyczny letni bukiet gardenii, jaśminu i goździków do delikatnego kwiatowego zapachu połączonego z bergamotką, piżmem i drzewem sandałowym. Ta butelka perfum jest nadal sprzedawana na całym świecie co 5 sekund.

2. Miss Dior – Christian Dior (1947)

Miss Dior to zapach couture w butelce, stylizowana interpretacja dopasowanej kwadratowej sukienki na ramiona. Został stworzony dla „kochanej, eleganckiej i energicznej młodej kobiety”. Kiedy został wprowadzony na rynek w 1947 roku, zapach był odnowieniem kobiecego zapachu ze świeżymi zielonymi nutami. Popularny zapach indonezyjskiej paczuli tworzy nutę bazową perfum.
perfumy Geurlain Schalimar

3. Shalimar Guerlaina (1925)

Około 400 lat temu cesarz Indii Szahdżahan zakochał się w księżniczce Mutaz Mahal. Jako symbol jej miłości zbudował dla księżniczki ogród i nazwał go Shalimar. Po jego śmierci zbudował na jego cześć mauzoleum i nazwał je Taj Mahal. Ta historia miłosna pobudza wyobraźnię Jacka Guerlaina, który od 90 lat tworzy Shalimar, popularny bursztynowy zapach, który jest klasyczny, wyrafinowany i popularny. Shalimar jako pierwszy zawierał nuty wanilii i etylowaniliny i jest pierwszym punktem odniesienia we współczesnych zapachach erotycznych.

4.Opium Yves Saint Laurent (1977)

Opium to korzenny, orientalny zapach stworzony przez perfumiarzy Jean Amic i Jean Louis Sieuzac. Premiera w 1977 roku wywołała kontrowersje, a niektórzy obwiniali licencjonowaną nazwę leku. Nazwa może nie jest odpowiedzialna społecznie, ale Yves Saint Laurent z pewnością się opłaca. Mak od 35 lat jest jednym z najlepiej sprzedających się perfum na świecie.
perfumy Chanel No 5

5. Chanel nr 5 Chanel (1921)

Dla Coco Chanel cyfra 5 była szczególnie ceniona jako symbol czystej świadomości rzeczy, ich umysłów i ich tajemniczych znaczeń. To właśnie w 1920 roku Chanel wybrał butelkę oznaczoną nr 5, kiedy otrzymał szklane słoiki o numerach 1-5 i 20-2.
„Wprowadzam moją kolekcję ubrań 5 maja tego roku, więc pozwolę sobie nazwać ten model numerem 5. Posiadanie go przyniesie szczęście” – powiedział Chanel. … Chanel No. 5 to prawdopodobnie najsłynniejsze perfumy na świecie, chociaż mówi się, że pachnie jak abstrakcyjny kwiat ogrodowy i tak naprawdę nie istnieje.

6. La Joie de Jean Patou (1929)

W końcu perfumiarz Henri Alméras uszczęśliwił miksologa Jeana Patou. Perfumy miały być odpowiedzią na krach na Wall Street w 1929 roku, który w ogromnym stopniu odbił się na zamożnych klientach Pato w Stanach Zjednoczonych.

Patou stworzył je jako prezent dla zamożnych amerykańskich klientów i jest to chyba jedyne perfumy stworzone jako kwiatowy remedium na problemy finansowe. Przez wiele lat były reklamowane jako najdroższe perfumy na świecie, ale oczywiście potrzeba było 10 000 kwiatów jaśminu i 28 tuzinów róż, aby wyprodukować zaledwie 30 ml perfum.