Regime des Fleurs Nitesurf i B. Balenciaga

butelka perfum
Regime des Fleurs to nowa niezależna marka założona w lutym 2014 roku. Właścicielami i perfumiarzami samoukami są Alia Raza i Ezra Woods. Pani Raza jest filmowcem, a pan Woods stylistą, który chce stworzyć linię perfum skupioną na różnych kwiatach. Chcą również nawiązać do estetyki bezczelnego stylu lat 90-tych. Wszystkie sześć debiutanckich zapachów opiera się na konkretnych kwiatach i wszystkie mają w sobie dość znaczącą obecność.

W tych pierwszych kompozycjach nie ma nic introwertycznego. Centralnym kwiatem Nitesurf jest neroli. Neroli przypomina Florida Water, czyli klasyczną cytrusową wodę kolońską, którą można wyczuć na typowych mieszkańcach Florydy. Ten kwiatowy rdzeń jest umieszczony w matrycy nut plażowych, aby stworzyć olfaktoryczną martwą naturę nocy na plaży. Neroli na górze świeci blaskiem neonu w hotelu w stylu Art Deco. Rozlega się niemal namacalne brzęczenie. Idąc za tym elektrycznym buczeniem, akord ozonowy wychwytuje go. To typowe wodne neroli w otwarciu zapachu.

To, co się zmienia, dodając trochę wspierających kwiatów, takich jak lilia imbirowa, nadaje neroli większą głębię. Wydaje się, że neroli jest w pętli poklatkowej, gdy kwitnie i gwałtownie się rozszerza. Podoba mi się ekspansywność Nitesurf w tym momencie jego rozwoju. Aby stworzyć surfowanie, pani Raza i pan Woods dokonują wyboru dwóch nut, by zrealizować swoją wizję. Ambra to typowy wybór. Destylacja pokruszonych muszli łodzików nie jest typowym wyborem. Ten składnik jest tym, co odróżnia perfumerię indie od głównego nurtu. To już drugi raz, kiedy poczułem w perfumach destylat z pokruszonych muszli morskich, który dodaje tej ziemistej kredowej jakości, która w połączeniu z ambrą tworzy bajeczny akord plażowy. Neroli wciąż jest na swoim miejscu, ponieważ łączy się harmonia surfowania, a kiedy wszyscy są już na miejscu, Nitesurf jest kompletny.

Nitesurf jest moim ulubionym z sześciu oryginalnych wydań i są to perfumy, które sprawiają, że interesuję się tym, co dalej zrobi duet Raza Woods. Na razie po prostu zakładam ten aromat, zamykam oczy i wyobrażam sobie, że jestem z przyjaciółmi.

B. Balenciaga- Alexander Wang przejmuje stery

Jedną z rzeczy, które mogą być trudne do oglądania, jest to, że marka perfum traci swoją drogę. Częściej zdarza się to w sektorze projektantów głównego nurtu. Ponieważ kreatywny kierunek w domu mody zmienia tor, w końcu spłynie do produktów pomocniczych, takich jak zapach. Balenciaga niedawno przeszła jedną z tych zmian. W 2012 roku Alexander Wang zastąpił Nicolasa Ghesquiere’a. Jak na mój gust, perfumy, które zostały wydane za panowania pana Ghesquiere’a, takie jak Florabotanica i Balenciaga Paris, nie dorównały dziedzictwu marki, która wyprodukowała Le Dix w latach 50-tych. Ciekawiło mnie, w jakim kierunku Wang wybrałby perfumową stronę Balenciagi. Pierwszy punkt danych pojawił się wraz z wydaniem B. Balenciaga.

To co lubię w panu Wang jest to, że bardzo chce zintegrować perfumy noszące nazwę tej marki z modą, którą reprezentuje ta nazwa. Wykorzystał zapach do pokazu wiosennego 2015 na wybiegu w Paryżu. Butelka B. Balenciaga ma przypominać marmurową podłogę we flagowym butiku w centrum Paryża. Pas startowy miał ten sam wzór. Poza estetyką zdjęcie Gisele Bundchen zrobione przez fotografa Stevena Kleina jest wizualnym przykładem pragnienia Monsieur Wanga, by uwolnić Balenciagę od przeszłości. Jeśli chodzi o perfumy, Wang współpracował z perfumiarką Domitille Bertier, aby stworzyć zintegrowany zapach.

Od pierwszej chwili, gdy powąchałem B. Balenciagę, wciągnął mnie parujący, roślinny akord. Madame Bertier stworzyła bardzo zielony akord przesycony parą i wilgocią. Ogranicza zdolność poczucia, że ​​jesteś zmuszany do przenośnego jedzenia warzyw zapachowych, używając liści fiołka i lilii, aby dać kwiatowe miejsce do zorientowania się. To wszystko jest dla mnie fascynujące i utrzymuje się w ten sposób przez kilka godzin na mojej skórze. Potem przebiega całkiem normalnie przez wykończenie z cedru i kaszmiru. Całość ma 6-8 godzin trwałości i przeciętną emisję. Po tym, jak jego poprzednik miał zwyczaj bezpiecznej gry z kolekcją mdłych kwiatów, jestem zadowolony, że Wang wydaje się próbować czegoś innego. B. Balenciaga jest kwiatem, ale akord edamame sprawia, że ​​wcale nie jest mdła.