Ważne informacje o perfumach

perfumy
Odrobina ulubionego zapachu to idealne wykończenie każdego stroju. Może pomóc zwiększyć Twoją pewność siebie i wywołać miłe wspomnienia, ale ile tak naprawdę wiesz o zapachach, po które sięgasz dzień po dniu? Czy znasz różnice swojej wody perfumowane a wody toaletowej? Jak prawidłowo przechowywać perfumy? A może nawet jak wybrać idealny pachnący prezent?


Jeśli więc nurtują Cię te zagadnienia i chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania sprawdź co mówią na ten temat eksperci z branży perfumeryjnej.

Czy zapachy gasną?

Tak, zapachy mogą wybuchnąć! Podobnie jak makijaż lub pielęgnacja skóry, perfumy mają trwałość. Możesz jednak wydłużyć trwałość wybranych zapachów, dbając o nie. Pamiętaj, odpowiednie przechowywanie to wszystko! Przechowuj flakony zapachowe w suchym, chłodnym miejscu i z dala od światła słonecznego – na przykład w lodówce lub w szufladzie. Ułożenie ich na półce w łazience może być kuszące, ale nie jest to świetny pomysł, ponieważ zmieniająca się temperatura może drastycznie wpłynąć na Twój zapach!

Jak mogę przedłużyć trwałość mojego zapachu?

Kluczem do długowieczności jest nakładanie warstw! Tak, znasz te pachnące balsamy i żele pod prysznic, które są dołączone do zestawu upominkowego? Nie są tylko poręczną premią; są po to, aby Twój zapach trwał dłużej. Najpierw użyj żelu pod prysznic, nałóż warstwę balsamu, a następnie nałóż perfumy, aby cieszyć się luksusowym doznaniem przez cały dzień!

Jaka jest zasadnicza różnica między wodą toaletową a wodą perfumowaną?

Być może zauważyłeś, że twoje ulubione marki oferują tę samą wersję perfum, ale w różnych stężeniach. Woda toaletowa (znana jako EDT) jest lżejsza i dobrze nadaje się do noszenia w ciągu dnia, na przykład do biura. Dla porównania, woda perfumowana (znana jako EDP) jest bardziej wytrzymała i zalecana, gdy chcesz, aby Twój zapach utrzymywał się dłużej i wywierał większy wpływ.

Jak dopasować perfumy do mojego stylu życia?

Jak twierdzi większość ekspertów, każda okazja gwarantuje zapach! Sugerujemy wybór lekkiego aromatu na dzień, o mniejszym oddziaływaniu, takiego jak woda toaletowa. Wieczorem niech rozkwitnie Twój zapach! Wybierz wodę perfumowaną, aby uzyskać żywszą, bogatszą i bardziej wyrazistą obecność. I na koniec, jeśli wybierasz się „na miasto” lub chcesz naprawdę zaimponować na randce, trzymaj się wody perfumowanej lub osiągnij poziom czystych perfum. Dzięki temu wyróżnisz się z tłumu z właściwych powodów!

Gdzie powinienem zastosować mój zapach?

Twój charakterystyczny zapach powinien być nakładany bezpośrednio na punkty tętna, takie jak szyja, nadgarstki i tył kolan. Są to idealne miejsca, ponieważ często są one odsłonięte, nie zakrywają ich ubrania. Jednakże, po nałożeniu na nadgarstki, lekko je pocieraj/wcieraj razem, aby zachęcić nuty do szybkiego przekształcenia się w zapach „suchego”, który jest esencją całego aromatu, który pozostanie po owocowych, świeżych, górnych nutach, które szybko odparują.