Co to są kosmeceutyki ?

Kosmeceutyki to nie tylko kremy do twarzy i balsamy ale także perfumy. Ich zaletą jest bezpieczeństwo, delikatność i trwałość. Na drażniące kosmetyki nasza skóra reaguje pieczeniem lub ściąganiem. Winowajcą może być kilka kosmetyków na raz. Gdy skóra piecze, swędzi lub jest zaczerwieniona należy obchodzić się z nią delikatnie. Trzeba wtedy zredukować uczulające nas zapachy do minimum.

Na nietolerancję mogą być narażone osoby używające mocno skoncentrowanych perfum. Należy pamiętać o zaufanym i sprawdzonym źródle zaopatrzenia. Kupujmy kosmeceutyki w aptekach lub znanych nam perfumeriach internetowych. wybierajmy pudry, kremy czy balsamy tylko te, które mają służyć skórze wrażliwej. Na podrażnienia, przebarwienia i niedoskonałości odpowiednie będą podkłady maskujące i pudry mineralne. Te kosmetyki pozbawione są zapachów, środków konserwujących i mają wysoką ochronę przed promieniowaniem. Do rodziny perfum lekkich należą te z wyciągiem z korzenia cykorii, kwiatu frangipani i słodkiej pomarańczy.

pólka z perfumami

Ostatnie lata to moda na pudry mineralne, które wyprodukowane są wyłącznie z mineralnych, naturalnych substancji. Całkowicie pozbawione silikonów i pochodnych ropy naftowej są zbawienne dla skóry wrażliwej. Minerały w formie proszku są lekkie i nie wnikają w skórę, tylko osadzają się na niej niczym mgiełka perfum. Zamiast chemicznych filtrów zastosowane są bezpieczne, ochronne protektory.

logo www.e-perfumy.sklep.pl

W perfumeriach internetowych królują od niedawna pudry i podkłady w pędzlu z precyzyjnym aplikatorem. Doskonale kryją i można ich ich używać szczególnie w ciepłe dni. Super lekkie podkłady świetnie matują cerę i naturalnie ją rozświetlają. Zawierają anty łojotokowy cynk, kojącą i regenerującą miedź, zapobiegający wysuszeniu skóry magnez i chroniący przed wolnymi rodnikami krzem.

Hiper alergiczne perfumy o lekkiej formule mają zbawienny i leczniczy wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Walczą z depresją , dyskomfortem psychicznym i codzienną nudą. Z popularnych farmaceutyków, dużym zainteresowaniem cieszą się też pudry o transparentnej konsystencji. Poprawiają koloryt karnacji i niwelują zmarszczki. Nanosimy je na skórę przy użyciu grubego pędzla. Pędzle trzeba myć szamponem chociaż raz w tygodniu. Gromadzi się na nich łój, który jest pożywką dla bakterii.

You may also like