Diptyque Do Son Eau de Toilette i Byredo Flowerhead

Do Son Eau de Toilette 2005 to piękny biały kwiatowy zapach, który jest subtelny, ale zawsze obecny. Pozbawiony sztywności i pudrowego odczucia, które tradycyjne mają białe kwiaty dzięki pluszowej bazie benzoinowej z piżmem i z morskim akcentem zastępującym zwykłe szyprowe lub suche drewno używane w podstawie.

Byredo Accord Oud i 1996 Inez & Vinoodh: recenzja perfum

Byredo zastosowało nowatorskie podejście do designerskiego i prestiżowego fenomenu syntetycznego oudu w zachodnich perfumach. Otwarcie przyznało, że ich wrażenie składało się z innych materiałów, zamiast próbować domagać się autentyczności, ponieważ odczucia lub wspomnienia przełożone na formę zapachową są w każdym razie częścią argumentu sprzedażowego marki.

Dior Homme Intense domu Christian Dior

Dior Homme Intense pierwotnie wydany w 2007 roku, był naturalną kontynuacją koncepcji Dior Homme stworzonej przez Hedi Slimane jako dyrektora kreatywnego domu. Oryginalna kompozycja (2005) skomponowana przez perfumiarza syna marnotrawnego, Oliviera Polge, zanim objął płaszcz ojca w Chanel, jest niczym innym jak przełomowym klasykiem.