Perfumy vintage: Caron Narcisse Noir i Robert Piguet Bandit

Narcisse Noir od Carona to kremowy, słodki, pudrowo-kwiatowy aromat wyprodukowany w 1911 roku, który wydaje się być niemal zapowiedzią Guerlain L’Huere Bleue w stylu, ale z dominującymi narcyzami i neroli nad kadzidłem. Ma też w sobie lekki piżmowy animalizm zamiast akcentu fougere i piżmowego akordu z heliotropem, jak Guerlain.

Avon Imari- Niedrogi i dobry

To prawdziwa perełka perfum, chociaż zajęło mi całe życie, aby w końcu to zrozumieć. Avon może nie cieszył się zbytnią sympatią w segmencie męskim, ale przez większość czasu nigdy tak naprawdę nie starał się wyjść poza ogromne naciski w latach 60. i 2000. Jednak firma zawsze wiedziała, jak wyprodukować wysokiej jakości perfumy dla kobiet, a …

Brooklyn Perfume Company Oud, Amber, Sandalwood, and Musk- Zestaw chemika

Jest tak wiele różnych ścieżek do stworzenia niezależnego perfumiarza. Jedną z najczęstszych historii jest to, że ktoś, kto pracował z jedzeniem, ma ochotę na perfumy. Ta historia pasuje do Jamesa Petersona, założyciela Brooklyn Perfume Company. Po latach w biznesie restauracyjnym zyskał sławę jako autor serii książek o gotowaniu.