Jul et Mad Acqua Sextius – Love Story

perfumy
Jest tak wiele inspiracji, które zamieniają się w perfumy, ale historia Jul et Mad jest, jak sądzę, wyjątkowa. Julien Blanchard i Madalina Stoica-Blanchard są właścicielami i dyrektorami kreatywnymi Jul et Mad, co pochodzi od skrótu ich imion. Pierwsze trzy zapachy towarzyszyły parze od Lexington Avenue w Nowym Jorku do kawiarni w Paryżu i zostawiły nas z nimi w palazzo w Wenecji. To czwarty zapach z serii Histoire D’Amour, Acqua Sextius, nasi kochankowie udają się do Aix-en-Provence, gdzie pobiorą się.

Perfumiarka stojąca za Acqua Sextius, Cecile Zarokian została poproszona o tłumaczenie rozdziału czwartego. Nazwa pochodzi od oryginalnej nazwy nadanej Aix-en-Provence przez rzymskiego konsula Gajusza Sekstiusa w 123 rpne. Acqua jest szczególnie odpowiednia, ponieważ Aix-en-Provence słynie obecnie z ponad 100 fontann i słynnych źródeł termalnych. Pani Zarokian uchwyciła zieloną witalność letniego dnia na południu Francji, podczas gdy przez cały czas przewija się bardzo sprytny wodny motyw. To zmienia Acqua Sextius w rodzaj zielonej wody, chociaż często wydaje się, że jest klasą samą w sobie.

Cecile Zarokian budzi nas blaskiem słońca wpadającym do naszej sypialni; łączy cytrusowe trio cytryny, pomarańczy i grejpfruta z półprzezroczystą woalką zielonych nut, jakby patrzyło się na słońce przez zwiewne zielone zasłony. To wspaniale zrealizowane otwarcie, które emanuje potencjałem nadchodzącego dnia. W ukłonie w stronę wód termalnych odrobina eukaliptusa i mięty pogłębia zieleń, a zastosowanie nut ozonowych sprawia wrażenie kąpieli w spa. Bukiet nut kwiatowych skoncentrowanych na mimozie stanowi serce Acqua Sextius. Zarokian sprawia, że ​​są lekkie i zabawne, a gdy wychodzimy na zewnątrz, drzewo figowe dodaje im soczystej kremowej zieleni. Perfumiarka używa labdanum, aby pogłębić zielony motyw, ponieważ teraz spacerujemy po zielonych polach. Szara ambra niesie zapach pobliskiego Etang de Berre. Przez większość czasu Acqua Sextius jest na mojej skórze i tam wszystko pozostaje; jako przyjemna mieszanka wody, kwiatów i zieleni. Wiele godzin po nałożeniu wszystko staje się lekko drzewne z dodatkiem cedru i drewna gwajakowego zmieszanego z lekkim piżmem, co jest idealnym, łatwym sposobem na zakończenie naszego dnia w Prowansji.

Acqua Sextius to Extrait de Parfum i pomimo niewysłowionej lekkości utrzymuje się na mojej skórze przez całą noc. Pistolet jest również czymś więcej niż można by się spodziewać po Extrait de Parfum, ale nie pozostawisz po sobie śladu pary. Jedną z rzeczy, które zaczynam podziwiać w sposobie komponowania zapachów przez Madamr Zarokian, jest zręczność precyzji, która umieszcza każdą nutę we właściwym miejscu. Podziwiam też, że chociaż pracuje dla wielu różnych domów, jej styl nie narzuca swojej woli na cechy każdej marki. Acqua Sextius to wyraźnie perfumy Cecile Zarokian, ale jest to jeszcze ważniejsze zapach Jul et Mad i jestem pewien, że jest to spowodowane bardzo bliską współpracą podczas procesu wykańczania Acqua Sextius. Dla mnie pachnący ślub jednego z moich ulubionych perfumiarzy i ulubionych dyrektorów kreatywnych jest pełnym sukcesem. Będę nosić Acqua Sextius przez całe nadchodzące lato udając, że moje podwórko to pole w Prowansji.