Noszenie perfum przez całą dobę

perfumy
Wszyscy uwielbiają, gdy wspaniała szefowa idzie korytarzami firmy do swojego narożnego biura, zostawiając na korytarzu tylko pachnące perfumy. Taki zapach jest natychmiastowym odświeżaczem powietrza, dzięki czemu korytarze pachną świeżością i czystością. Motywuje również pracowników przez cały dzień.

Od niepamiętnych czasów noszenie perfum jest częścią OOTD – stroju dnia. Ludzie spryskują go zgodnie ze stylem stroju, jaki nosili tego dnia. To także sposób definiowania siebie. Osoba niezależna zazwyczaj wybiera zapachy drzewne i piżmowe, podczas gdy osoby wesołe preferują zapachy owocowe. Możesz być osobą, która przez całą dobę pachnie świeżo i czysto. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby Twój zapach trwał dłużej.

Porada #1 Zacznij od prysznica
Rozpoczęcie pod prysznicem nie oznacza dosłownie kąpieli w swoich ulubionych perfumach. To tylko zmarnowałoby pachnące płyny i kosztowałoby cię więcej niż to, co naliczono za butelkę. Aby zacząć nakładać warstwy zapachowe pod prysznicem, kup i używaj produktów do kąpieli o tym samym zapachu, co Twoje perfumy. Twój żel pod prysznic, balsam do ciała, a nawet balsam po goleniu powinny mieć taki sam zapach jak perfumy, które zamierzasz nosić przez cały dzień. Po parnej kąpieli natychmiast spryskaj ciało odrobiną perfum. Po prysznicu otwierają się pory, dzięki czemu zapach przykleja się do wewnętrznych warstw skóry.

Wskazówka #2 Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj
Twój balsam powinien mieć stosunkowo podobny zapach do tego, który zamierzasz nosić w ciągu dnia. Nawilż ręce i nogi, gdy są jeszcze trochę wilgotne. Twój balsam do ciała będzie drugą warstwą Twojego zapachu. Po nawilżeniu ciała ponownie lekko spryskaj perfumy. Balsam pomoże przesiąknąć zapachem.

Jeśli Twój balsam nawilżający nie ma takiego samego zapachu jak Twoje perfumy, przed rozpyleniem perfum możesz użyć wazeliny. Nałóż na wazelinę i spryskaj, przetrzyj lub przetrzyj perfumami.

Wskazówka #3 Znajdowanie punktów tętna
Punkty tętna to części ciała, które działają jak dyfuzor oleju. Te plamy emanują ciepłem, które może pomóc w promieniowaniu zapachu z Twojej skóry w powietrze i do korytarza, który mijasz.

Te punkty tętna to wewnętrzne nadgarstki, podstawa gardła, za płatkami uszu, dekolt, za kolana i wewnętrzne łokcie. Uważaj jednak, nie spryskuj i nie zanurzaj perfum we wszystkich tych punktach. Po prostu wybierz jeden lub dwa punkty, w których będziesz rozpylać perfumy raz lub dwa razy na każdy punkt. Kolejna kwestia do rozważenia – kiedy spryskujesz nadgarstki – unikaj pocierania ich o siebie. Tarcie zwiększy ciepło i interakcję między perfumami a naturalnymi olejkami skóry, co może wpłynąć na używany zapach.

Tip # 4 Używaj długich włosów
Twoje długie włosy są nie tylko Twoją ukoronowaniem. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, aby ładnie pachnieć przez cały dzień, całą noc. Rozpyl perfumy na świeżo umyte włosy. Nieumyte włosy mają wiele naturalnych olejków, które negatywnie wpływają na zapach. Pamiętaj, że nakładając perfumy na włosy, powinieneś spryskać je co najmniej 20 cm. Spryskiwanie zbyt blisko spowoduje wysuszenie i szorstkość włosów.

Porada nr 5 Wybierz mocną bazę
Niektóre zapachy, takie jak sosna, paczula, wanilia i piżmo, utrzymują się naturalnie dłużej niż inne. Jeśli pasuje do Twojego nastroju, możesz spróbować tych mocnych nut bazowych. Jeśli zaczniesz od mocnego i trwałego zapachu, łatwiej będzie czuć i pachnieć świeżo przez cały dzień.

Bycie i pozostawanie pachnącym to nie tylko forma próżności. Jeśli dobrze pachniesz, łatwo byłoby sprawić, by osoba, z którą się spotykasz, powiedziała „tak” twoim propozycjom. Perfumy są zarówno częścią Twojego stroju, jak i dodadzą pewności siebie.