Geltor Elestapure – Pierwsza na rynku biokompatybilna elastyna

kosmetyk
Firma Biodesign Geltor ogłosiła dzisiaj Elastapure, najnowszy składnik w swoim portfolio bioidentycznych składników aktywnych dla przemysłu kosmetycznego. Elastapure, pierwsza w historii ludzka elastyna przeznaczona do miejscowej pielęgnacji skóry, to najnowsza technologia składników opracowana przy użyciu platformy biodesign firmy Geltor.

Geltor jest firmą bioprojektową, która stworzyła największy na świecie wybór designerskich białek o bezprecedensowej biokompatybilności, funkcjonalności i korzyściach dla konsumentów. Produkty Geltor są w 100% wolne od zwierząt, uprawiane w sposób zrównoważony, a ich wysoka wydajność została wykazana klinicznie. Geltor został założony w 2015 roku przez Alexandra Lorestaniego i Nicka Ouzounova i ma siedzibę w San Leandro w Kalifornii.

Główny składnik ludzkiej skóry, elastyna, działa w organizmie obok kolagenu i zapewnia elastyczność dzięki właściwościom zatrzymywania wilgoci i wyjątkowej zdolności białka do rozciągania i odrzucania. Podobnie jak w przypadku kolagenu i innych elementów budulcowych skóry, produkcja elastyny ​​w organizmie z czasem wyraźnie spada, a elastyna do produktów konsumenckich była historycznie pozyskiwana ze źródeł zwierzęcych. Zrównoważona, w 100% oparta na roślinach technologia fermentacji firmy Geltor umożliwiła dostarczanie kluczowych białek do przemysłu pakowanego towarów konsumpcyjnych w bezprecedensowej ultraczystej i biokompatybilnej formie, która nie wymaga udziału ludzi ani zwierząt.

Oprócz wprowadzenia na rynek Elastapure Geltor niedawno zaprezentował również rozbudowany model partnerstwa Custom Services, który umożliwia markom ścisłą współpracę z zespołem bioprojektowym firmy w celu szybkiego wytwarzania unikalnych bioaktywnych substancji do stosowania w liniach produktów w różnych kategoriach, w tym w kosmetykach, żywności i napojach oraz suplementy diety, od koncepcji do komercjalizacji.

Wraz z wprowadzeniem Elastapure, Geltor nadal umacnia swoją pozycję jako preferowany partner w zakresie składników i innowacji dla wiodących marek konsumenckich. Reakcja na jego technologię zarówno ze strony klientów, jak i użytkowników końcowych jest energetyzująca. Niezależnie od tego, czy kupując „gotowy” składnik z portfolio, taki jak Elastapure, czy też dzięki niestandardowym usługom Geltor, marka jest w stanie zapewnić bezproblemowe rozwiązanie dla firm, które chcą nowych bioaktywnych substancji, które są zgodne z ich wartościami. To niesamowicie satysfakcjonujące widzieć, jak te partnerstwa dają początek produktom, których konsumenci nie mogą się nacieszyć – mówi Alex Lorestani, współzałożyciel i dyrektor generalny Geltor.

W nadchodzących miesiącach Geltor planuje skomercjalizować dodatkowe białka w swoim rosnącym zestawie biokompatybilnych składników aktywnych do miejscowej pielęgnacji skóry i będzie realizować plany wprowadzenia na rynek pierwszego jadalnego kolagenu wolnego od zwierząt z GELITA.

Platforma produkcji składników hero firmy Geltor została stworzona w 2015 roku przez założycieli Alexa Lorestaniego i Nicka Ouzounova. Firma z siedzibą w Kalifornii wprowadziła pierwszy na świecie bioprojektowany składnik ludzkiego kolagenu HumaColl21 w 2019 roku; oraz wielokrotnie nagradzany debiutancki kolagen morski firmy Collume w 2018 roku. Te składniki stały się podstawą uznanych preparatów do pielęgnacji skóry i włosów sprzedawanych w Ameryce Północnej, Europie i Azji.